Cześć! Zbudowanie ambitnego i zmotywowanego zespołu to wyzwanie dla niejednego pracodawcy. Przedsiębiorcy zachodzą w głowę, jak tego dokonać? Od czego zacząć, jakich ludzi zatrudnić, jak ich wynagradzać i podtrzymywać ich motywację. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Jeśli te pytania są jakby wyjęte z Twojej głowy, to ten materiał jest właśnie dla Ciebie.
Jaki powinien być idealny pracownik? Kogo szukają pracodawcy? Jakie cechy na rynku pracowników są najważniejsze? W dzisiejszych czasach, biorąc pod uwagę poziom bezrobocia i rosnący w siłę rynek pracownika, a nie pracodawcy, naprawdę trudno jest znaleźć lojalnego, zaangażowane i skutecznego pracownika.
Przedsiębiorcy mierzą się w tej chwili z czterema największymi problemami, które często wynikają jeden z drugiego i których rozwiązanie jest bardzo trudne. Szefom firm doskwiera brak pieniędzy, czasu, dobrych pracowników i na końcu, brak sprzedaży. Dlaczego tak jest?
Przede wszystkim pracodawcy zatrudniają nieodpowiednich ludzi. Wystarczy krótka retrospekcja, przegląd swoich pracowników. Gdybyś miał jakoś ocenić, sklasyfikować, scharakteryzować ich, to czy powiedziałbyś o nich, że zatrudniasz grupę tytanów pracy, którzy sprzedadzą wszystko dosłownie każdemu, i którzy nie boją się wyzwań, chcą sięgać po więcej?
Czy może uczciwie przyznałbyś, że zatrudniasz ludzi, którzy myślą raczej “Czy się robi, czy się leży, trzy tysiące się należy”? To, jakich ludzi zatrudniasz, determinuje wyniki, jakie uzyskuje Twoja firma.
Następnie, pracodawcy nie wyznaczają celów oraz nie tworzą procedur, mówiących o tym, jak należy pracować w firmie. Oznacza to, że jeśli szef firmy znika z horyzontu, chociaż na chwilę puszcza stery, to biznes przestaje działać.
Dodatkowo szefowie nie rozwijają siebie oraz swoich pracowników. To jest wyjątkowo wrażliwy obszar, który jest niestety wyjątkowo nie zaopiekowany w organizacjach.
Sam stosowałem prosty patent, który motywował pracowników do udziału w szkoleniach i do rozwoju. Płacili oni niewielką kwotę za udział w szkoleniu. Symbolicznie, mówię tutaj o kwotach rzędu 20 złotych. Nie chodziło o to, żebym mógł się dorobić, ale o to, żeby poczuli oni, że nie jest to dla nich formalność do odbębnienia.
Ludzie dostający coś za darmo nie szanują tego. Działając w ten sposób, dawałem im poczucie współodpowiedzialności za rozwój.
Mój model budowania Dream Sales Team zaczyna się od celów – wyznaczenia celów naszej firmy i organizacji. Potem kluczowe jest zdefiniowanie zadań, stojących przed pracownikami na różnych szczeblach. Następnie, żeby ktokolwiek mógł dla Ciebie pracować, musisz zrekrutować ludzi, którzy będą się najlepiej nadawać do realizacji ustalonych zadań.
Wszyscy zatrudnieni pracownicy muszą przestrzegać ustalonych zasad, panujących w organizacji, której będzie przewodził odpowiedni lider. Na samym końcu pozostaje opracowanie systemu wynagrodzeń, który będzie uczciwie nagradzał tych najbardziej zaangażowanych.
Na każdy z tych elementów składa się więcej zagadnień do opracowania, o których ze szczegółami możesz dowiedzieć się z moich darmowych webinarów. Zapisz się jeden z nich, korzystając z tego linka.
Jeśli ten artykuł podobał Ci się i chciałbyś więcej takich materiałów, daj kciuk w górę. Będę produkował dla Ciebie więcej takiego contentu. Jeśli masz do mnie jakieś pytania, które chciałbyś mi zadać — zostaw komentarz, a ja postaram się odpowiedzieć i rozwiać Twoje wątpliwości.
Zapraszam Cię również na BEZPŁATNY WEBINAR pt. „Jak umawiać nawet 7 na 10 spotkań z klientami przez telefon”, na którym przedstawiam moją autorską metodę pozyskiwania klientów krok, po kroku, abyś po jej wprowadzeniu, od następnego dnia mógł sprzedawać więcej. Szkolenie jest BEZPŁATNE – > KLIKNIJ TUTAJ!