Cześć! Wracam do Ciebie z kolejnym artykułem z nowej serii. Kontynuujemy cykl, w którym mówię o tym, co predysponuje ludzi sukcesu oraz jakie są powody tego, że ludzie są biedni.
8 – Nie wychodzisz ze strefy komfortu
Poruszasz się tylko w dobrze Ci znanym terenie. Nie próbujesz eksplorować nowych możliwości, nie podejmujesz nowych wyzwań. To właśnie ośmielając się wykroczyć poza dobrze Ci znane schematy, masz możliwość spróbowania nowych rzeczy, które zapewnią Ci dużo lepsze rezultaty, większe zarobki, dochody.
Wyjście spoza swojej strefy komfortu nie jest łatwym zadaniem, ale jest pierwszy krokiem do tego, aby stać się bogatym człowiekiem. Powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innych rezultatów jest zwykłym szaleństwem. Przygotowałem na ten temat inne wideo, które pomoże Ci w przekroczeniu własnych granic – tutaj znajdziesz link!
9 – Nie jesteś otwarty na krytykę
Kierowane w Twoją stronę uwagi zawsze traktujesz jak osobisty atak. Uważasz je za próbę umniejszenia Twojej wartości, dogryzienia Ci, sprawienia, że poczujesz się źle.
Ludzie sukcesu są otwarci na to, co mówią im inni. W tym samym czasie wciąż filtrują informacje – nie biorą do siebie osobistych przytyków, natomiast z konstruktywnej krytyki wyciągają poprawne i wartościowe wnioski.
Sam z czasów szkolnych najlepiej pamiętam uwagi nauczycieli, którzy byli krytyczni co do moich dokonań, poglądów. Chociaż wtedy mi się to nie podobało, to po tym, jak emocje opadły, wyciągałem cenne wnioski z ich słów.
Pamiętaj, żeby nie słuchać szewca, który uczy Cię piec chleb. Przywiązuj wagę do uwag osób, które są autorytetami w Twojej dziedzinie.
10 – Nie jesteś systematyczny
Systematyczność przynosi efekty. Niech prostym przykładem będą ćwiczenia na siłowni, które – nawet bardzo ciężkie – wykonywane raz na miesiąc, nie przyniosą praktycznie żadnych efektów, w porównaniu z treningami 2-3 razy w tygodniu.
Ćwiczenia takie, tak samo jak inne aktywności w Twoim życiu, też powinny być wykonywane w dłuższym czasie, dłuższej perspektywie. Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano. Buduj nawyki, a nie skupiaj się na spontanicznych zrywach. Lepiej jest systematycznie jeść drobniejsze porcje małą łyżką niż najeść się ponad stan raz na jakiś czas.
11 – Nie rozwijasz się
Innymi słowy – stanąłeś w miejscu. A rozwój w rzeczywistości trwa całe życie. Zdarzyło mi się usłyszeć od człowieka po szkole, że „Nie po to kończyłem edukację, aby po tym czytać książki”. Wielki błąd!
Z wiekiem zmieniają się Twoje przekonania, Twoja percepcja, spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, która sama nieustannie się zmienia. Twoim celem powinno więc być dostarczanie nowych informacji do Twojego mózgu, przez cały czas.
Wiesz pewnie, że Twój mózg jest jak niewyobrażalnie zaawansowany komputer. Nie może on dobrze funkcjonować bez aktualizacji, bez poprawiania i zwiększania jego wydajności.
12 – Nie wyznaczasz sobie celów
Nie planujesz, nie wyznaczasz sobie celów w dłuższej perspektywie. Dodatkowo nie zastanawiasz się, co będziesz robić za miesiąc, pół roku, rok, dwa albo pięć. Bardziej od tego, interesuje Cię jak spędzisz jutrzejszy dzień, co zrobisz w weekend, gdzie wyjdziesz ze znajomymi.
Odzwierciedleniem braku planu na życie, jest np. próba postawienia domu, bez planu. Gdybyś po prostu kładł cegły, pustaki, jeden na drugim, to co powstanie na pewno nie miałoby szans na przetrwanie w dłuższej perspektywie, mierząc się z codziennymi wyzwaniami np. wichurą.
Pierwszy jest projekt, potem dopiero przychodzi realizacja. Wyznacz cele, ustal priorytety, plan działania.
13 – Oczekujesz efektów natychmiast
Jak już wcześniej wspomniałem – nie od razu Rzym zbudowano. To co podziwiasz w swoim życiu, to co Ci imponuje, sukcesy ludzi, którzy są Twoimi idolami – nic z tego nie wzięło się znikąd, z dnia na dzień.
Do realizacji planów, osiągania sukcesów potrzebujesz czasu, energii, zaangażowania, cierpliwości, no i często też pieniędzy. Po kilku wizytach na siłowni oczekujesz muskulatury kulturysty. Po kilku przejażdżkach na desce, chciałbyś umieć wszystkie triki. Zaledwie po kilku miesiącach prowadzenia biznesu, zachodzisz w głowę, dlaczego jeszcze nie jesteś liderem w swojej branży.
Odpowiedź jest prosta – tak się po prostu nie da. Świat tak nie działa. Podstawami są konsekwencja, ciężka praca, systematyczność i cierpliwość. Sukces po prostu wymaga czasu.
14 – Wierzysz w talent, a nie w pracę
Brak talentu stanowi perfekcyjną wymówkę dla osób, które nie chcą angażować się w nowe projekty i podejmowanie kolejnych wyzwań. Tym samym, osoby twierdzące tak, uważają, że albo są do czegoś stworzone, predysponowane, utalentowane albo tak nie jest.
Problem pojawia się, gdy nawet w czynnościach, do których rzekomo są stworzone, nie idzie im dobrze. Wtedy łatwo popaść w wątpliwości na temat jakichkolwiek umiejętności.
Ludzie sukcesu, chcący się rozwijać nie argumentują niczego talentem, a wskazują bardziej na ciężką pracę i zaangażowanie, które są potrzebne do tego, aby być w czymś dobrym. Chętnie podejmują wyzwania, angażują się w nowe przedsięwzięcia. Czas i wytrwałość, a także chęci, dadzą im doświadczenie, wiedzę i nowe umiejętności.
To była kolejna część z serii artykułów! Mam nadzieję, że są one dla Ciebie pomocne i pomogą Ci w spojrzeniu na rzeczywistość w nowy sposób. Odwiedzaj bloga regularnie, a już wkrótce trafi do Ciebie trzecia, ostatnia część z tej serii!
Jeśli ten artykuł podobał Ci się i chciałbyś więcej takich materiałów, daj kciuk w górę. Będę produkował dla Ciebie więcej takiego contentu. Jeśli masz do mnie jakieś pytania, które chciałbyś mi zadać — zostaw komentarz, a ja postaram się odpowiedzieć i rozwiać Twoje wątpliwości.
Zapraszam Cię również na BEZPŁATNY WEBINAR pt. „Jak umawiać nawet 7 na 10 spotkań z klientami przez telefon”, na którym przedstawiam moją autorską metodę pozyskiwania klientów krok, po kroku, abyś po jej wprowadzeniu, od następnego dnia mógł sprzedawać więcej. Szkolenie jest BEZPŁATNE – > KLIKNIJ TUTAJ!