Cześć! Przed Wami kolejna seria artykułów. Najbliższe artykuły będą poświęcone temu, co warunkuje brak powodzenia w sferze finansowej Twojego życia. Dlaczego jedni ludzie żyją w dostatku, podczas gdy inni są na dnie i nie są w stanie ruszyć do przodu.
1 – Szukanie wymówek
Biedni nieustannie szukają wymówek. Podpierają swoje niepowodzenia i braki osiągnięć wszystkim dookoła, zrzucając odpowiedzialność za swoje życie na inne osoby, czynniki, zjawiska. Pozornie cały świat jest przeciwko takim osobom. Codziennie muszą one mierzyć się z niezliczoną ilością przeciwności losu.
Rzeczywistość jednak wygląda tak, że są to jedynie wykreowane przyczyny „problemów”, niepowodzeń. Tak naprawdę zdejmują one odpowiedzialność z osób używających tych wymówek, dając im wygodne usprawiedliwienie.
2 – Skupianie się na istotnych rzeczach
Doba dla każdego trwa tyle samo. Każdy w jej trakcie dysponuje taką samą ilością czasu. Każdy ma do wykorzystania swoje 24 godziny. Czy to, że dla jednego dobra jest okazją do zarobienia 100 000 złotych, a dla innego jest kolejnym zmarnowanym dniem jest kwestią predyspozycji? Z całą pewnością ma to znaczenie.
Ale to co naprawdę jest istotne, to fakt, na co poświęcamy ten czas. Ludzie biedni, najczęściej marnują go na nieefektywnych zajęciach. Trwonią godziny, dni, tygodnie, nawet jeżeli chcąc zarobić, to wciąż robiąc to nieumiejętnie, bez planu, nie ucząc się na swoich błędach.
Co gorsza, większość takich ludzi ten czas marnuje właśnie na szukanie wymówek z poprzedniego punktu. Traci go, na plotkowanie, obgadywanie innych. Na zazdrość, frustracje i inne małostkowe emocje, biorące górę nad nimi samymi.
3 – Nie liczysz swoich pieniędzy
Nie wiesz, ile zarabiasz i ile wydajesz. Co gorsza wydajesz więcej niż zarabiasz. Prowadzi to do tego, że brak gotówki powoduje zadłużenie, którego nie będziesz w stanie spłacić – w końcu nadal nie masz nadmiaru pieniędzy z oszczędności.
Wyjściem z tej sytuacji jest kontrola wydatków. Monitorowanie tego, ile pieniędzy zarabiasz co miesiąc, ile wydajesz na życie, dom, przyjemności i rewaloryzacja wydatków – nadanie im innej wartości, ustalenie innych priorytetów. Inaczej nigdy nie będziesz budował majątku, ponieważ nawet gdybyś zaczął zarabiać więcej, od razu zwiększysz też swoje niekontrolowane wydatki.
4 – Oglądanie telewizji
O ile oglądanie seriali i filmów jest głównie relaksującym zajęciem, pozwalającym chwilowo zapomnieć o reszcie świata, tak w zdecydowanej większości nie dostarczają one Tobie praktycznie żadnych wartościowych informacji.
Służą one głównie oglądaniu życia przedstawionego w szklanym ekranie, którym chciałbyś żyć, lub może życia, którego byś nie chciał, z którego drwisz i kpisz. Nie daje Ci to jednak żadnych wymiernych korzyści, prowadzić może natomiast do zakrzywienia Twojej wizji rzeczywistości, w której żyjesz.
5 – Nieczytanie książek
Książki są vademecum na problemy. W rzeczywistości przecież książki są głównie opisem przeżyć, doznać, niepowodzeń albo właśnie sukcesów ich autorów. Czasami wzorowane są na prawdziwych postaciach, czasami nimi inspirowane.
Stanowią świetne źródło informacji i odpowiedzi na trudne sytuacje, które kiedyś kogoś spotkały. Zostały one opisane ze szczegółami, prezentując możliwe wyjścia z problemów. Nie wspominając już nawet o tym, jak poszerzają one wyobraźnię, wspomagają pracę szarych komórek i jak świetną aktywnością intelektualną jest lektura książki.
6 – Nie dbasz o zdrowie fizyczne
Nie stymulujesz swojego ciała i tym samym umysłu. Poranne medytacje, rozciąganie, jogging – te aktywności, chociaż nie wszystkie wydają się tak samo wymagające, to jednak są niesamowicie stymulujące dla Twojego organizmu.
Poranny bieg pozwoli nabrać Ci pozytywnej energii przed zbliżającym się dniem pełnym wyzwań. Joga czy medytacja po wstaniu z łóżka poprawi Twoje skupienie i pracę umysłu. Jeśli będziesz ćwiczył na siłowni, zwiększał ilość mięśni, poprawi się Twoja żywiołowość, gotowość na nowe wyzwania, przyspieszy metabolizm.
Dbanie o zdrowie fizyczne sprawia, że myśli Ci się lepiej. Przekłada się to więc bezpośrednio na generowanie pomysłów, odnajdywanie rozwiązań, podejście do problemów.
7 – Nie szukasz dodatkowych możliwości zarabiania pieniędzy
Posiadanie jedynie podstawowego źródła dochodu, jak np. praca na etacie, jest po pierwsze zdradliwe i niebezpieczne, ponieważ w razie kryzysu jest bardzo łatwo stracić tą jedyną możliwość zarabiania na chleb dla rodziny.
Ponadto, musisz naprawdę bardzo się postarać, aby wejść na szczebel pozwalający na etacie zarabiać pięciocyfrowe kwoty. Wymaga to najczęściej bardzo dobrego wykształcenia, dużego doświadczenia – a zatem wielu lat pracy – oraz szczęścia, bo niektórzy nawet mając dwa poprzednie, bez odrobiny fartu nie osiągają wymarzonych zarobków.
Rozwiązaniem jest zwiększanie dochodu poprzez podejmowanie dodatkowej pracy. Sprzedawanie własnych umiejętności, talentów. Prowadzenie bloga, reklamowanie rzeczy, wykonywanie usług.
Przy określonym poziomie oszczędności interesującą opcją jest inwestowanie swoich zasobów, które będą mogły zacząć zarabiać same, na Ciebie.
Istnieje bardzo wiele możliwości, natomiast nie możesz pozostawać zapatrzony jedynie w swoje podstawowe źródło dochodu. Szukaj opcji i staraj się patrzeć szerzej, wychodzić ze strefy komfortu i własnych upodobań.
Za nami pierwsza część z serii artykułów – po więcej, zapraszam Cię już niedługo!
Jeśli ten artykuł podobał Ci się i chciałbyś więcej takich materiałów, daj kciuk w górę. Będę produkował dla Ciebie więcej takiego contentu. Jeśli masz do mnie jakieś pytania, które chciałbyś mi zadać — zostaw komentarz, a ja postaram się odpowiedzieć i rozwiać Twoje wątpliwości.
Zapraszam Cię również na BEZPŁATNY WEBINAR dotyczący skutecznej metody sprzedażowej, którą przedstawiam krok po kroku, aby każdy mógł ją wprowadzić do swojego działania. Szkolenie jest BEZPŁATNE – > KLIKNIJ TUTAJ!